en az 2 kişi,yani 2 rakip arasında,arka plandaki bi müzik eşliğinde yada tamamen sözlü olarak o an akla gelenlerin doğaçlama şekilde söylenmesi şeklinde yapılır :coffee:

Lütfen Türkçemizi düzgün kullanalım =) Freestyle'ın hiphop kültürü dışında tabiki farklı anlamlarıda mevcut :)

freesytle saçmalıktır bence adamın aklına bi an ne gelebilir ki :S anca çakallık yapıp önceden ezberlemiş olması lazım xd
akla gelen lafların bide kafiyeli olması lazım yoksa ot gibi olur mu.!? xD

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
alez demiş ki:
freesytle saçmalıktır bence adamın aklına bi an ne gelebilir ki :S anca çakallık yapıp önceden ezberlemiş olması lazım xd
Fre3sTyLe Benim ^^

Senin dediğine gelince işte bu yüzden eline 30 liraya microfon alan rap yapamıyor...
Yani rap dinleyicileri ajdar gibi adamlar çıkarsa dinlemez ama bizim pop dinleyen turk halkı rezillik gördün mü atlar... Veya pop söylemek için ses gerekir zaten gerisini mix ler hallediyor. Fakat rap söylemek içinse ses+ yetenek + duygu + adam gibi söz yazarlığı + nefes + aklına gelen şeyleri kontrollü bir biçimde söze dönüştürebilme imkanı ...
Yani pos pembe hayaller vardı pembesi gitti posu kaldı gibi iğrenç bir sözle rap yapamazsın ... işte fark burda Ve freestyle bir yetenektir ... Sahneye çıkan adamdan da anlaşılır ...

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Majestic demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:
alez demiş ki:
Fre3sTyLe Benim ^^

Senin dediğine gelince işte bu yüzden eline 30 liraya microfon alan rap yapamıyor...
Yani rap dinleyicileri ajdar gibi adamlar çıkarsa dinlemez ama bizim pop dinleyen turk halkı rezillik gördün mü atlar... Veya pop söylemek için ses gerekir zaten gerisini mix ler hallediyor. Fakat rap söylemek içinse ses+ yetenek + duygu + adam gibi söz yazarlığı + nefes + aklına gelen şeyleri kontrollü bir biçimde söze dönüştürebilme imkanı ...
Yani pos pembe hayaller vardı pembesi gitti posu kaldı gibi iğrenç bir sözle rap yapamazsın ... işte fark burda Ve freestyle bir yetenektir ... Sahneye çıkan adamdan da anlaşılır ...
toz... :P

Freestyle olayına gelince beni bağlamaz yiyin birbirinizi. :lol:
Pardon ^^ :lol:

TheRage demiş ki:
en az 2 kişi,yani 2 rakip arasında,arka plandaki bi müzik eşliğinde yada tamamen sözlü olarak o an akla gelenlerin doğaçlama şekilde söylenmesi şeklinde yapılır :coffee:
battle demek istedn herhalde :wink1:

TheRage demiş ki:

İnsanın freestyle yapması için ne ritime nede battle yapacak 2. bir kişiye gerek yoktur kendi kendinede yapabilirsin.Aklına gelen doğaçlama kelimleri söylemek ve ritime uydurmak.

Fre3sTyLe demiş ki:
Yani pos pembe hayaller vardı pembesi gitti posu kaldı
Ya da Serdarın Heycan adlı şarkısında olduğu gibi

Yaşım özneden büyük ama ...

Bu tür sanatçılar tükçede devrim yapıyor pray:

Yukarı Alt