Bucaspor'a darbe üstüne darbe!
İzmir'in 7 yıllık Süper Lig hasretine son veren Bucaspor, devler arenasında ilk kez sahne alacağı 2010-11 sezonu öncesi darbe üstüne darbe yedi.

Sarı lacivertliler ilk büyük şanssızlığı transfer döneminin başında yaşadı. Gaziantepsporlu yöneticiler, Bucaspor'la anlaşmadan önce kendileri ile görüşen teknik direktör Bülent Uygun'un verdiği transfer listesini kullanıp, başta Mehmet Yılmaz olmak üzere en kilit oyuncuları Bucaspor'un elinden kaptı. Özellikle Mehmet Yılmaz'ın Gaziantep'e gitmesi, sistemini bu oyuncu üzerine kurmaya hazırlanan Uygun için ağır bir darbe oldu.
Kurmaylar ikinci büyük şoku Dady'de yaşadılar. La Liga takımlarından Osasuna'dan transfer edilen Portekizli futbolcunun sakat çıkması, soğuk duş etkisi yarattı. Bu da yetmezmiş gibi yaklaşık bir ay süren zorlu bir pazarlık döneminin ardından İzmir'e getirtilen Real Valladoidli Manucho'nun transferinin, dizindeki sorun nedeniyle suya düşmesi her şeyin üzerine tuz biber ekti.
Tüm sorunlara rağmen serinkanlılığını koruyan Uygun, “İzmir'de yedi yıldır Süper Lig takımının bulunmaması nedeniyle bu tür sıkıntıların abartılması normal. Her krizde yıkılırsak, ayağa kalkamayız” dedi.
Beşiktaş'la oynanacak ilk lig maçına sayılı günler kala, Manucho'nun transferinin yatması, Dady'nin de sakatlığının sürmesi nedeniyle forvette sıkıntıya giren genç teknik adam konuşmasını şöyle tamamladı:
“Elimde Adanaspor'dan aldığımız Emre Aktaş var. Onun yanında Mendy'i kullanabilirim. Bucaspor'un alternatifsiz kalması düşünülemez. Yönetimin bana güven verdiği, transferlerde yardımcı olduğu ortamda alınacak başarısız bir sonucun veya sonuçların sorumlusu da benim. Ancak mevcut ortamın, sevindirici sonuçlar çıkaracağını düşünüyorum.”​

Yukarı Alt