'Eskişehir'de mutluyum'
Kırmızı Şimşeklerin flaş transferi Rodrigo Tello, Beşiktaş'tan ayrılma kararını lig bitmeden önce verdiğini belirtirken, “Yeni takımımla zirveyi kovalayacağım” diye konuştu.

Yeni sezonda Beşiktaş forması giyecek olan Rodrigo Tello Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katıldı. Şilili, Beşiktaş’tan ayrılma kararını lig bitmeden verdiğini, yeni takımıyla mutlu olduğunu ifade etti.

‘Beşiktaş’ta ortam belirsizdi’

Karar aşamasında zorlandığını belirten Şilili, “Dünya Kupası’ndan sonra beni zor bir karar bekliyordu. Beşiktaş’ta kalmak istedim; fakat ortada bir problem vardı. Tam anlamıyla belirsiz bir ortam. Bu arada Eskişehirspor bana 3 yıllık iyi şartlar içeren bir kontrat sundu. Yaklaşımları iyiydi. İyi bir ortam, başarıyı arzu eden bir takım olduğu için Beşiktaş’tan ayrılıp Eskişehirspor’a geldim. Geleceğimi düşünmek zorundaydım. Umuyorum ki Eskişehirspor’da bütün yıl boyunca çok başarılı olacağız” diye konuştu. Rodrigo Tello sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Her şey farklı olacak’

“Ligde artık her yıl farklı şeyler olabilir. Geçen sezon üç büyük takım başarısız oldu. Bursaspor şampiyon oldu. Dolayısıyla bu sene büyük takımlar için çok daha zor olacak. Sadece Bursaspor değil, Eskişehirspor da zirveyi zorlayacak. Bunun için çok mücadele edeceğim. Ligde hiçbir şey eskisi kadar kolay olmayacak.”​

Yukarı Alt