Kayserispor çok rahat: 3-0
Kayserispor, Turkcell Süper Lig'in 26. haftasında konuk ettiği Gençlerbirliği'ni 3-0 mağlup etti.
- Resim Silinmiş.
Geçen hafta Galatasaray'a mağlup olan ve 9 maçlık yenilmezlik serisi sona eren Kayserispor, 26. hafta mücadelesinde konuk ettiği Gençlerbirliği'ni zorlanmadan 3-0 yendi.
Bu sezon kendi sahasında hiç mağlup olmayan sarı-kırmızılılar, Gençlerbirliği karşısında ilk yarıda etkili bir oyun ortaya koydu. Kayserispor, Iglesias ve kaleci Ivankov'un (pen) golleriyle devreyi 2-0 üstün kapadı. Ivankov, sarı-kırmızılı forma altında bu sezon 3., toplamda ise 7. golünü kaydetti.
Kayserispor, skorun verdiği avantajla ikinci yarıda daha rahat bir oyun sergilerken, 68. dakikada Mehmet Topuz ile bir gol daha bularak mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.
Kayserispor bu sonuçla puanını 48'e taşıyarak Avrupa kupalarına katılma yolunda umudunu korudu. Son 3 maçından galibiyet çıkaramayan Gençlerbirliği ise, haftayı 28 puanla kapadı.
KAYSERİSPOR: 3 - GENÇLERBİRLİĞİ: 0
Stat: Büyükşehir Belediyesi Atatürk

Hakemler: Deniz Çoban xx, Özgür Çetiner xx, Onur Albayrak xx
Kayserispor: Ivankov xxx, Avendano xx, Ali Turan xx, Iglesias xxx, Ragıp xx (Dk. 69 Kamber xx), Kemal xx, Cangele xx (Dk. 62 Turgay xx), Saıdou xx, Koray xx, Mehmet Topuz xx, Mehmet Eren xxx (Dk. 81 Ali Çamdalı ?)
Gençlerbirliği: Recep xx, Mehmet Nas xx, Okan xx, Burhan xx (Dk. 81 Ferhat ?), Isaac xx (Dk.17 Kahe xx), Addo xx, Hakan xx, Tuna xx, Engin xxx, Erhan xx, Kerem xx (Dk. 52 Mehmet Çakır xx)
Goller: Dk. 11 Iglesias, Dk. 17 Ivankov (Penaltıdan), Dk. 68 Mehmet Topuz (Kayserispor)
Sarı kartlar: Dk. 60 Addo (Gençlerbirliği), Dk. 71 Avendano, Dk. 81 Mehmet Topuz (Kayserispor)
MAÇTAN DAKİKALAR
7. dakikada Mehmet Eren sol kanattan ceza sahasına girerek Mehmet Topuz'a pas verdi. Kaleci Recep'i geçen topa Mehmet Topuz vuramadı.
11. dakikada Mehmet Topuz'un kullandığı serbest vuruşta, Gençlerbirliği defansı ceza sahası içinde ofsayt diye durdu. Koray, son anda topa dokunarak ortaya çevirdi. Iglesias, iki defans oyuncusunun arasından yaptığı vuruşta topu ağlarla buluşturdu: 1-0
14. dakikada Mehmet Topuz'un serbest vuruşunda kalecinin ayağına çarparak Koray'ın önüne düşen topu, defans kale çizgisi üzerinden uzaklaştırdı.
16. dakikada Tuna ceza sahasına giren Iglesias'ı düşürünce hakem penaltı noktasını gösterdi.
17. dakikada kaleci Ivankov'un penaltı atışında top ağlarla buluştu ve Kayserispor 2-0 öne geçti. 3 sezondur Kayserispor'da oynayan kaleci Ivankov'un attığı gol sayısı 7'ye ulaştı.
36. dakikada, Mehmet Topuz'un yaklaşık 30 metreden kullandığı serbest vuruşta, kaleci Recep topu çift yumrukla uzaklaştırdı. Koray, önüne düşen topa yakın mesafeden sert vurdu. Top, üstten dışarı çıktı.
44. dakikada Gençlerbirliği'nden Engin'in kullandığı serbest vuruşta top, kaleci Ivankov'da kaldı.
Karşılaşmanın ilk yarısı Kayserispor'un 2-0 üstünlüğü ile tamamlandı.
59. dakikada, Iglesias'ın güzel pasında Mehmet Topuz topla buluştu. Topuz'un ceza sahası içinde sert vuruşunda, top az farkla üstten dışarı çıktı.
68. dakikada Turgay, ikili mücadelede kazandığı topla ceza sahasına girdi. Turgay'ın yerden şık pasında topla buluşan Mehmet Topuz, farkı 3'e çıkaran golü attı: 3-0
74. dakikada ceza sahası içinde Kahe'nin vuruşunda, top direkten döndü.
75. dakikada, Mehmet topuz'un ceza sahasından yaptığı sert vuruşta, topu kaleci Recep çift yumrukla çıkardı. Boşta kalan topu defans uzaklaştırdı.
Karşılaşma, Kayserispor'un 3-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Açıkcası gençlerbirliğinden süpriz bekliyodum son haftalar iyilerdi ben süpriz 2 olmadı 0 diye tahmin etmiştim ama yanıldık iyi uyumuşum yoksa iddaa da 02 Ç yazacak ve yatacaktım :) gene yattık sonuçta ama en azından bu saate kdr ümidimiz vardı

The_DifferenT demiş ki:
Açıkcası gençlerbirliğinden süpriz bekliyodum son haftalar iyilerdi ben süpriz 2 olmadı 0 diye tahmin etmiştim ama yanıldık iyi uyumuşum yoksa iddaa da 02 Ç yazacak ve yatacaktım :) gene yattık sonuçta ama en azından bu saate kdr ümidimiz vardı
gs macından sonra KAFKAS hedefimiz kupayı kazanmak demişti bende o yüzden bu macta puan kaybı bekliyordum ama takımımız erken gollerle isi bitirdi...
ayrıca ivankov bu gidisle gol kralı olacak :mrgreen:

Yukarı Alt