Ve makina çalıştı!
Teofilo'nun 'siftahı' hem takım arkadaşlarını hem de hocasını sevindirdi. Ama şüphesiz en çok Kolombiya'lı mutlu oldu: Gol sevincinde gördüğüm ilgi beni takıma bir kez daha bağladı.

Trabzonspor’a gelirken üzerinde taşıdığı apolet hayli ağırdı; dile kolay 2009’un dünya genelinde en çok gol atan 4. futbolcusuydu. Herkes Fırtına’yı uçurmasını bekledi. Ama geçen sezonun yarısında beklentiler gerçeğe dönüşmedi. Bunda uyum sorunu ve ailesinin Trabzon’a alışma sürecinin uzamasının önemli rol oynadığı açıklanırken son vize problemi ipleri gerdi. “Satın beni” diyerek ayrılık fitilini ateşleyen Kolombiyalı’ya geç katıldığı Hollanda kampında uygulanan terapi işe yaradı. İlk andan itibaren hocası Şenol Güneş, golcü futbolcuya güvendiğini belirtti ve kazanma yoluna gideceğini gösterdi. Arkadaşlarının da ilgisi Teofilo’yu mest etti ve hızla fazla kilolarından kurtuldu, sahalara da geri döndü.

Kafa golleri meşhur

Genk maçında hocasından forma isteyip alan ve ilk 11’de oyuna başlayan Teofilo, attığı golle Trabzon’u galibiyete taşıdı. 2009’daki müthiş kariyer sıçraması sırasında birçok kafa golüne de imza atan ve o günlerden bir tablo sergileyen Kolombiyalı, arkadaşlarının sevincini paylaşırken gösterdiği yoğunlukla mest oldu. “Herkesin samimiyetle bana sarılışı beni takıma bir kez daha bağladı” diyen golcü, özellikle hocasına çok teşekkür borçlu olduğunu belirtti. Güneş ise golcüsünden, “Onu kazanmamız gerekiyor. Karşılıklı birbirimize yaklaştık, iyi sonuçlar aldık. Umarım böyle devam eder” sözleriyle memnuniyetini dile getirdi.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt