işlemci asla ikinci planda değildir... ekran kartın süper olsun o ekran kartını boşa kullanan bi işlemcin olduğu sürece bi işe yaramaz o kart :wink1:

Pro

rank8
Hyperion demiş ki:
işlemci asla ikinci planda değildir... ekran kartın süper olsun o ekran kartını boşa kullanan bi işlemcin olduğu sürece bi işe yaramaz o kart :wink1:
+Pro Hepsi ayni derecede onemlidir...

M@Trixin söylediklerine göre şöyle bir bilgisayar yaptım bu olmuştur inşallah işlemcisi 2 çekirdek amd ve bence gayet güzel

Nina Ricci demiş ki:
al artık şu bilgisayarı :lol:
1200-1300 TL sokağa atılacak bir para değil - elimdeki parayla isteklerim doğrultusunda en iyi bilgisayarı almaya çalışıyorum - araştırmadan almak istemiyorum sizleri meşgul ettim kusuruma bakmayın

Takımı
Galatasaray
xPriSonBreaK demiş ki:
Nina Ricci demiş ki:
al artık şu bilgisayarı :lol:
1200-1300 TL sokağa atılacak bir para değil - elimdeki parayla isteklerim doğrultusunda en iyi bilgisayarı almaya çalışıyorum - araştırmadan almak istemiyorum sizleri meşgul ettim kusuruma bakmayın
ne meşgulu canım bizler sizlere yardım etmeyeceğizde kime yardım edeceğiz..esprisine söyledim zaten :muck:

prison

şu adresi bana bi pm lesene ^^ bi de ben toplayayım

5ms dediğim monitörün tepki süresi bro...

2ms in üstü çok hareketli oyunlarda görüntüyü bozar

Tepki süresi, transistörün kapalı durumdan (siyah) açık duruma (beyaz) ve sonra tekrar kapalı duruma (siyah) geçmesi için gereken süredir. ms cinsindendir ve düşük olması daha iyi anlamına gelir. Ancak siyah-beyaz-siyah geçişi için hesaplanan tepki süresi, ulaşılabilecek en iyi tepki süresidir. Üreticiler siyah-siyah geçiş yerine gri-gri geçiş değerlerini verebiliyor; bu değerler daha geçerli değerler.

Aslına bakarsanız, bizi siyah-beyaz geçiş süresinden çok, (çoğu karanlık oyunda olduğu gibi) siyah-koyu geçiş süresi daha fazla ilgilendirir. Çünkü bu durumda kristal çok az bir dönüş yapar ve bunu sağlamak için daha zayıf bir elektrik alan uygulanır. Oysa dönüş hızı uygulanan elektrik alanının şiddetiyle doğru orantılıdır.

Son kullanıcılara hitap eden LCD monitörlerin artık minimum 16 ms'lik tepki süresine sahip olduğunu görüyoruz. Bu, hareketli oyunlar için genelde yeterli bir değer ancak 8 veya 12 ms'lik bir monitör, oyuncuların tercih etmesi gereken tepki süreleri. Artık 4 ms'lik monitörlerin de bulunabildiğini hatırlatmak lazım. En hızlı tepki süresine TN paneller sahip şu anda; MVA paneller ise 8 ms'lik tepki süresine ulaştılar.

Peki, kullandığımız monitörün tepki süresi, oyunun hızına ayak uyduramazsa ne olur? Oyunda istenmeyen gölgeler oluşacaktır. Buna "ghosting" efekti de deniyor. Örneğin, hızla giden bir tenis topun, eğer tepki süresi yeterince hızlı değilse topun arkasında hayalet bir tenis topu gidecektir. İstenen bir durum değildir.

anladım fakat 5ms olmayanlarda geniş ekran - bugün cafede samsung 19 inç geniş ekranla oynadım pek beğenmedim 1280-1024 çözünürlükte ekran bulanık oluyor - 1400-900 de düzgün oluyor sadece onunda 1024-768 den bi farkı yok , kötü bir durum

ayrıca diğer arkadaşlarda yararlansın diye bilgisayarı topladıgım adresi vereyim şuana kadar gördüğüm en ucuz bilgisayar toplama yeri - vatan bilgisayardan %8 indirim olmasına rağmen aynı bilgisayarı topladım %8 indirimle 100 TL daha pahalıya geldi

http://www.netsiparis.com/pc.asp

Hyperion demiş ki:
bi üst yorumumdaki "darboğaz" kelimesinin manasını sözlükten araştırıver

M@trix demiş ki:
Hyperion demiş ki:
bi üst yorumumdaki "darboğaz" kelimesinin manasını sözlükten araştırıver
darboğaz ın anlamını biliyorum merak etme :wink1:

ps:

Monitör Burda: http://www.myshop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=190CW9FB&ref=akakce&v=1.88.8

Toplam 1420 ye geliyor ama istediğini fazlası ile karşılar

teşekkürler - düşünüp karar vereceğim fakat AMD Phenom X2 3.0 Ghz 7 mb cache işlemci oyunlarda ve işlemlerde beni götürmezmi - i3 çokmu üstün ? - i3 işlemciyi takınca anakart+ramin fiyatıda artıyor benim verebilceğim max 1300 TL

xPriSonBreaK demiş ki:
teşekkürler - düşünüp karar vereceğim fakat AMD Phenom X2 3.0 Ghz 7 mb cache işlemci oyunlarda ve işlemlerde beni götürmezmi - i3 çokmu üstün ? - i3 işlemciyi takınca anakart+ramin fiyatıda artıyor benim verebilceğim max 1300 TL
oynayacağın oyuna bağlı :twisted:

yeni çıkan ve çıkmakta olan bütün oyunları deneyeceğim , oyun için AMD işlemcinin daha iyi olduğunu düşünüyorum fiyatıda daha uygun bi yandan x4 635 2mb diğer yandan x2 545 7MB bu 2sinden birini seçicem ramda ve ekran kartında sorun yok zaten , işlemcinin bukadar fazlamı etkisi olur oyunda ( i3 ile x2 545 7 MB )

Peki Son olarak şöyle bir soru sorucam i3 işlemcimi 256 bit ekran kartımı ya i3 işlemcili hd 4650 128 bit ekran kartı olan pc alıcam yada ati phenom X2 7mb cache - hd 4850 256 bitli

Yukarı Alt