her carın kendine göre iyi ve kötü yanları vardır önemli olan carı kullanan ve itemleri en iyi dizen zaten en iyi cardır :D

en güçlü tartışılır ama 100lvl ile birlikte en çok rağbet gören char chineese bow oldu :P

arkadaşlar her açıdan king olabilecek tek bi char yok ama genel olarak kesinlikle bow king
1v1 de fire-force-bow
genel pvplerde (thief vs hunter gibi) fire-cold-bow bu bence daha güzel çünkü snow shield olan bi str charı yatırabilcek babayiğit zor çıkıyo :)
taxide tabiki wiz
uniq de arkasında warrior-cleric olan wizardlardan sonra bow yine
arkadaşlar şu anda bow hala size kötü gelebilir ama 120 lvl açılınca gelecek skillere bakarsanız bicheon ve heuksala hiç bi etkili skill gelmiyo ama bowa yeni patlama yeni anti dewil bow vede crt 45 olr muhtemelen yeni strong bow buda crt 20 olur stun belki artar patlamanın yenisi buna extra bişe gelirmi bilmiyorm belki alanı artar yeni kuşlar bunlarda çok olmasada etkili olur en önemlisi ise 7 arrow combo :) zaten sağlam yüzüğü olmayan bi char karşınıza geldimi el yakmanız cold oldumu yazık o charın haline :D son olarakda 120 de açılacak snow shield daha çok nukerlere yarıcak ama hava olsn diye bence str charlardada açılabilir :) bi kore videosunda görmüştüm adama 4-5 wizard saldırıyo 14-15 kere vuruyolar yatıramıyolar en son video bitiyo :D bowda buda avantaj olarak kullanılabilir zaten 1 potla mp direk baya bi artıyo karşıdaki skill yapmadan önce el yakma yakılıp sonrada çok rahat bi şekilde kombo atılabilir zaten kombo atılıncada mp kendine gelir :) europe charlarla pvp lerde bu gerçekten işe yarar zaten europe charlarla diğer chenese charlar baş edemiyo kolay kolay çünkü stun-knock back felan tutturmak çok zor bunlar en çok glavie ve bladede var bowdan sonra amaaa eurolar daha hızlı olduğu için al aşağı ediyolar :D
son nokta KİNG BOW

sadece güçten bahsediyosak tabiki wizard. ama pvp içinse

1. xbow
2. chinabow
3. wizard-cleric
4. wizard-her ne olursa
5. nuker sword
6. nuker spear

bunun dışındakiler çok rahat yatıyo. özellikle eurolardaki kısa süreli dehşet bufflar onların tek atmalarını kolaylaştırıyo...

en güçlü char diye bir şey yoktur en iyi kıyafet en iyi silah ve en iyi char kullanma vardır bence yoksa her charın kendine göre fazlası ve eksiği vardır yeterki kullanıcı eksikleri iyi araştırsın :wink1:

rogue devri 80 de basladı 90 da bitti 100 de FF oluyumda pvp de adam öldüreyim diye ugrasmayın rogue ile.46k hp li glavier charı öldürmek icin 5 dk zamanınızı kaybedersiniz en az 30 kere ölümden dönersiniz hatta dönemeden ölürsünüz :thumbsup: simdiye kadar rogue idim uniquelerde felan iyi oluyodu ama is pvp ye fortress savaslarına geldiginde charın bi anlamı kalmıyor gercekden.warriorlar hem defans acısından hemde pvp ve fortress savasları acısından en iyi char bana göre...

wizard pvp çarı değildir genelde arkadan saldırır ve tek hamlede adamın işini bitirmezse büyük ihtimalle kendi ölür xDD

bnce tartışmazsız bow ama karşındaki spr oynuyorsa bnce şu onmli eğer force olrsan chin kesersin 10 d silme pili yok bu bir 2 .cisi bowun yatması imkansız sonsuza kadar iteler ve skill keser sonra zhirlerden sonra strong bow vsaire karsısındaki illaki yatar ama busefer europan cok rahat keser clericse force onun içi bi hiçtır we snow yoktur ama europan kesmek için cold olunması lazım snow%35 fb giyildinde mp bitmez ve size warriorda 11 k damage yerine 7.5 k yersiniz 43 k hp oldu taktirde dier skilleri saten fazla etkili deil vizarda fire wal yaparsınız size 4 çeker 1 vuruşu etkilemez fire wal war 2 cisinde snow oldu için 30 max vurur pot ve vigorla 30 k hp ye gine gelir dier skilinde de olursunuz o bunları vurana kadar itelersiniz fln olmessiniz strong bowla tek warlock gelirse ınt cold wall yaparsınız işlemes zehirler tutmuo str vurmadı içinde geçmio yhani ole kalıyor str ise fire wall açarsınız busfer ınt vuramıo sadece 4 vuruşta fln geçirir varlok la ozamana kadar olur saten yhada farzedelim geçirdi iteler yenden açarsıız bu arada fire walı açınca hiç bi şekilde geçmio strlere bu taktırde skillerini kesemez we yatır yapamassınız ama ben şunu demiyorum tabikide bir force europan keser ama işi zordur ama tabiki bir cold bow chin keser ama blader karşı fazla vurması gerekir crit geldi taktirde muaazzam bir damage cıkar

xbow a fikirlerimi sunmayı unutmuusum cunku onlar saten bi hiç bnm için fire wal acarsınız hp si yarıladı taktirdr 21 k hp wardır vede strlere karsı -%40 azalır bu bufla yani hem 21 k hp hemde -%40 snow :S tek yersiniz kesinama siz adama 42 k vurcanısı aklımın ucundan bile geçmio ilk sikili yaparsınız iteler sonrada strong bow daggerlere gelirsek gorunmez oldunu farz edelim cok dikkatli bakarsanız 40 lvlsikilini yapana kadar itelersiniz cok rahat we sonrada 2 skilde alırsınız bn oynadımı izledmi 5 yaşadımı konuşuorum herkese saygım sonsuzdur nukerlere gelince 60 snow açtıı taktırde sadecce iteleteleyin %60 snow lu kesme ihtimaliniz % 10 dur onunda sizi kesme ihtimalini %10 indirirsiniz snow bitince strong bowunuzu hazırlayın :wink1:

oyunda güçlü chardan çok güçlü kullanıcı olduğuna inanlardanım. Bana göre herşey oyuncuda başlıyo oyuncuda bitiyo. Oyunun mantığını anlamış , oyunu oyun gibi oynayan , risk alan ve uğraşmayı seven oyuncunun charı sağlam olur. Arada build de işin içine giriyor.
10dg en çok force bowda yükseliş gördüm.
sword hybrid nukerlerde yeni meteor ve kombo ile iyi işler yapıyor.
rogue-warlock ta iyi kullanıldı mı süper iş yapıyo.
warrior-cleric i konuşmaya bile gerek duymuyorum :D

silkroad___ demiş ki:
xbow a fikirlerimi sunmayı unutmuusum cunku onlar saten bi hiç bnm için fire wal acarsınız hp si yarıladı taktirdr 21 k hp wardır vede strlere karsı -%40 azalır bu bufla yani hem 21 k hp hemde -%40 snow :S tek yersiniz kesinama siz adama 42 k vurcanısı aklımın ucundan bile geçmio ilk sikili yaparsınız iteler sonrada strong bow daggerlere gelirsek gorunmez oldunu farz edelim cok dikkatli bakarsanız 40 lvlsikilini yapana kadar itelersiniz cok rahat we sonrada 2 skilde alırsınız bn oynadımı izledmi 5 yaşadımı konuşuorum herkese saygım sonsuzdur nukerlere gelince 60 snow açtıı taktırde sadecce iteleteleyin %60 snow lu kesme ihtimaliniz % 10 dur onunda sizi kesme ihtimalini %10 indirirsiniz snow bitince strong bowunuzu hazırlayın :wink1:
nuker için unuttuğun bişey var. full int için konuşmuyorum ama hybrid nukerler için konuşuyorum. snow bitince 15 sn shield defansı + yatır batırları + fire wallı var. kendini öldürmemeyi kafaya taktı mı öldüremezsiniz. bow da başladı mı kombo yapmaya arkası gelmez. ben çok kombo kullanan bowla pvp yapmayı sevmiyorum. sıkılıyorum ve pvpyi bırakıyorum.

Force Eu nun papucunu dama attı.
Hemen bu lafıma yüklenip muhalefet olmayın derim force mastery'nin avantajlarını ancak force açarak char kasmış biri anlayabilir.
Farmladığım char bir bowman olacak.Yapılandırması ise tercihe göre ;
Fire imbue yaparsam ki mag defanslar fire de oldugu için pro set + lighting
Cold imbue yaparsam iyi bir garment set + Force debufları ile güzel bir char olabileceğini düşünüyorum.Atak gerçekten çok yüksek..Özellikle Fire imbue olursa.
Pacheon Fire Force'da istediğim yapılandırma olabilir.
Bu güne kadar kasmaktan en cok zevk aldığım char bow,sonrasında blader.
Ben oyumu Bowmanlara ve Bladerlara veriyorum. (susuzluk hiçbirşeydir...Farming ve item herşey :D )

nuker değil,str değil = hybırt
bow değil,blade değil = dual weapon(blade+bow+lighting(bu benm tercihim isteyen fire yapsın))

Cruise_Fair demiş ki:
nuker değil,str değil = hybırt
bow değil,blade değil = dual weapon(blade+bow+lighting(bu benm tercihim isteyen fire yapsın))
güzel düşünce,ufak düzeltmeler yapayım
hybırt değil hibrid ya da hybrid.

benim charım hybirt değil full str Fayr / bileyd / bov.

farmın bitmesini bekliyorum. 9 gap farmdayken, 100 ff +7 bowcuyu +3 blade ile kesiyorsam ve adamın elindeki bowun crt %100 iken kesiyorsam, farmım bittiğinde ne yaparım o adama bilemiyorum :lol:

Yukarı Alt